Пришла посылка - базовый логический модуль LOGO! 8 с дисплеем и клавиатурой 12/24RCE (артикул 6ED1052-1MD08-0BA0) от Siemens.
Коробка запечатана.
1.
Назначение этого программируемого логического контроллера - заменить множество релюшек и соединяющих их проводов одним блоком.
Ввиду простоты функционала этот тип ПЛК называют программируемым реле.
Файл с техническими характеристиками утащил с официального сайта.
R означает релейный выход, C - часы реального времени, E - Ethernet, 12/24 - напряжение постоянного тока питания.
При питании от 24 В потребляет до 90 мА. На DIN-рейке занимает 4 модуля. Возможна установка и на монтажную поверхность винтами М4.
Модуль имеет 6-строчный экран, 6 кнопок, разъем Ethernet RJ45, слот для microSD-карты формата FAT32, 8 входов (из них по желанию 0, 2 или 4 могут быть аналоговыми 0 - 10 В: I7 как AI1, I8 как AI2, I1 как AI3, I2 как AI4; остальные - цифровые, причем 4 из них могут считывать сигнал с частотой до 5 кГц: I3 - I6), 4 релейных выхода.
Слот для карты памяти поддевать отверткой с жалом 3 мм. Полностью доставать его нельзя. Карту памяти можно использовать для выгрузки или загрузки программы, для записи логов.
Аналогично поддевается крышка разъема для модулей расширения. Для быстродействия Сименс рекомендует первыми подсоединять цифровые модули, затем - аналоговые. Если только не используется PI.
Для подключения модуля к компу нужен кабель - экранированная витая пара категории 5 (4 пары проводов), в комплекте он не идет. По нему можно заливать или скачивать программу для Logo Soft Comfort. Также модуль можно подсоединять к другим модулям Logo, а также Simatic от Siemens. Ну и к устройствам, поддерживающим Modbus TCP/IP.
6.
Клеммы Лого принимают 1 провод сечением 2.5 мм2 или 2 провода по 1.5 мм2. Использовать НШВ/НШВИ нет необходимости. У меня вошли и обжатые прямоугольником жилы 4 мм2 в НШВИ.
7.
Максимальный момент затяжки - 0.6 Н-м.
Забыл сказать, что Лого существует без малого уже четверть века. Поэтому на входы не нужно вешать резисторы, искать мелкие провода и крутить клеммы часовой отверткой, как на гОвне ПЛК63, и пытаться понять, в какой кодировке установочные файлы)
Вітаю, profeMaster !
ОтветитьУдалитьХочу задати кілька питань по апаратній частині 12/24RCE:
1. Схоже, ви плануєте живити контролер за допомогою 24 В. Чому не 12 В ? Чому не купили окрему модель рівно на 24 В ?
2. Чи може цей ПЛК (12/24) комутувати/подавати через реле на споживача 220 В (або інше не більше 220) ?
Привiт!
Удалить1. Саме ця модель, тому що тiльки вона маэ певнi входи. Э збiрна таблиця з характеристиками рiзних моделей, там це наглядно (наприклад, тахометр)
2. Може комутувати, його реле на це розрохованi
1. Я розумію про що мова. Це аналогові входи, яких немає у моделі на 220 AC. Але 12/24 і 24 по функціональності однакові. Мабуть я теж виберу 12/24 з орієнтацією на 12 в. Чи є якісь переваги в 24 вольтах ?
УдалитьЩе відкрив для себе цікаву тему. Logo!8 підтримує ModBus. Я знайшов готові бібліотеки ModBus для ESP8266. Можна легко зробити дуже дешеві сенсори з кількома цифровими і одним аналоговим портом на ESP8266 за пару баксів. А у ESP32 є кілька аналогових портів. Щоправда, він удвічі дорожчий.
Літом планую будувати дачу. Можна буде не обмежувати себе у фантазіях. Треба вибрати "серце" системи. Єдине, що засмучує в Logo!8 це стиль програмування. При збільшенні кількості компонентів, варіативність і складність схем росте в геометричній прогресії... От, думаю що вибрати з готового, що є у продажу...
До речі, дякую за українську. Я з Києва.
1. Я кажу про моделi LOGO! 12/24RCE (моя) та LOGO! 24RCE (те ж з релейними виходами, але на 24 В).
УдалитьМодель LOGO! 24CE теж має аналоговi входи, як i моя, але виходи в неї транзисторнi. Тому вона менi не пiдходить.
2. 24 В - це як би стандарт живлення промислової автоматики.
Слава Україні! :)
Вітаю, Друже !
ОтветитьУдалитьДякую, що пояснив таку шалену любов до 24 В в промислових контролерах.
З приводу відсутності компоненту, який повертає час. Я думаю, що можна використовувати для цього таймери. В них можна виставити час в який вони спрацюють. Шкода, що не можна його змінити програмно (чи я ще поки не знаю як). Але якось викрутитися можна. Читав, що таймерів може бути багато - більше сотні. Думаю, мені заважає мислення структурним програмуванням. Тут зовсім інший підхід. Треба його зрозуміти і полюбити. Дякую за спілкування !
Героям Слава ! ;)
Weekly timer працює як добове реле. Це стосовно виставити час, коли воно спрацює.
УдалитьЗдоров, profeMaster, знову я ;)
ОтветитьУдалитьПоділюся з тобою своїми успіхами в дослідженні теми впровадження Logo8. Більше немає з ким, у моїх знайомих немає цього контролера. Мене зацікавила можливість обміну даними по ModBus TCP (10 Mbit/sec). Написав тестову прошивку для мікроконтролера ESP32 (має вбудований WiFi), яка підєднується до WiFi мережі, отримує IP, по запиту віддає дані з будь-яких регістрів, аналогових і цифрових портів, а також дає можливість командами блимати вбудованим світлодіодом на цифровому порту (як реле). За допомогою безкоштовного CAS ModBus Scanner, я вранці все це успішно зробив. Працює. Це дає змогу зробити купу дешевих ($4-5) датчиків, які можна буде опитувати по WiFi з Logo8.
У мене, наприклад, є микро плата з пультом ДУ, яка відправляє на центральний контролер отриманий Код від справжнього пульта ДУ, який вона "побачила" своїм приймачем. А також відправляти потрібний код своїм IR передавачем, який вона отримала по WiFi від центрального контролера. Це керування всіми побутовими пристроями з пультом ДУ без втручання в їхню схемотехніку. Я робив це за допомогою REST сервісів, але тепер можна прикрутити і роботу по ModBus
Здоров'я! :)
УдалитьЦе добре :) Раджу пошукати iнфу, чи не заторможує Лого опитування по Modbus, здається я читав це у Електрошамана (https://cs-cs.net/)
Також у мене є прошивки для роботи з датчиками присутності людини (не путати з датчиками руху) такими як AK9753 та AMG8833. Це по суті, мікро-тепловізори. Перший на 4 пікселя, другий на 64 пікселя. Для останнього я написав прогу під Node Red щоб в реальному часі бачити те, що він бачить (різними кольорами холодні і теплі пікселі). Реально видно пальці на руках, силуети людини... Це я до чого? Хочу побудувати справжній розумний будинок, де керування різним світлом відбувається без втручання людини. Будинок сам вмикає світло там де є людина і сам вимикає за ним. Якщо тобі таке цікаво, готовий поділитися своїми наробками.
ОтветитьУдалитьЗ датчиками присутності, правда, тема не розкрита до кінця. У AK9753 показники плавають від того, що він сам нагрівається (втулив його в мікро корпус), а AMG8833 передає великі масиви інфи, які треба швидко обробляти, бажано в самому ж мікроконтролері ESP8266 або ESP32 до яких ці датчики підключені. Поміняв роботу і тема на довгих 2 роки заглохла
Менi цiкаво, але я багато не розумiю з того, про що ти пишешь :)
Удалитьякщо є бажання, то можешь навiть пост про свої розробки написати, за своїм авторством (якщо потiм потрiбно буде видалити, то видалиш/вiдалю). Blogger дозволяє додавати авторiв за email
## Раджу пошукати iнфу, чи не заторможує Лого опитування по Modbus
ОтветитьУдалитьЯ пробував схрестити свій ESP32, який вже вміє віддавати дані по ModBus, з Logo Soft. Сходу поки що не вийшло. Можливо тому, що це обрізана демо версія і вона не працює з мережею ? Але там потрібні блоки на діаграмі є. Треба ще покопати цю тему...
Але сам софт мені сподобався. "Програмується" все настільки просто і наглядно, що я залип на кілька годин. І, так, в безкоштовній версії є повноцінний симулятор в якому можна динамічно змінювати дату і час. В принципі, я схиляюсь до купівлі цього контролера зараз, щоб мати змогу розібратися з ним до того, як закінчиться будівництво і треба буде ставити щиток.
Тут у мене є сумнів - яку модель брати ? Я працював з реле. Вони доволі гучно клацають. У мене немає підвала чи технологічного преміщення. Вночі їх може бути чутно...
Тому я думаю про варіант із транзисторними виходами + окремими твердотільними реле. На aliexpress є варіанти на 220V 40A за $16 з радіаторами. За додаткові $160 я куплю 10 шт. і отримаю довговічний безшумний щиток. З моїми світлодіодними лампами вони не повинні грітися. Про пікові токи на 10 мс в 10 різ більше номінала для LED ламп я читав. Тому буду брати з запасом по потужності.
Якщо тобі відомо про особливості застосування твердотільних реле чи їхні недоліки, напиши, будь ласка. Я з ними справи не мав. Може ти мене відмовиш їх ставити ? :)
теж не мав з ними справу. Я навiть вiдмовився вiд транзисторних виходiв, щоб не ставити на багато ампер джерело живлення.
УдалитьСтосовно клацань - вони не дуже гучно клацають. В мене є справжнi контактори (https://drotokrut.blogspot.com/2017/04/hager-esc125s-1p-25a-1no-hager-ac916j.html), вони гучнiше клацають. Проте щиток за дверима на кухнi, нiкого не засмучують :)
Здоровенькі були :)
ОтветитьУдалитьКороче, не вийшло в мене примусити симулятор працювати по реальній мережі з шиною ModBus. Довелося купити реальний Logo!8 (12/24 RCEo). Зібрав у щитку маленький стенд: БЖ 24V 2,5A, дві кнопки, три LED 24V. Перша ж проста программа запрацювала ! Я можу кнопкою на Logo блимати світлодіодом на МК ESP32 по мережі. А коли я за допомогою CAS ModBus Scanner вмикаю/вимикаю світлодіод на ESP32 з ПК, моє Logo автоматом вмикає/вимикає свою світлодіодну стрічку. Затримка суб'єктивно = 0,1 сек.
Прогу створив за допомогою мережевих компонентів NI (NetInput) та NQ (NetOutput Quit ?), тобто, напряму на схемі без процеса, який вичитує дані по мережі в системні змінні.
Помічена особливість цієї реалізації. При приєднаній кнопці Logo до ModBus світлодіода на ESP32 у мене створилось враження, що Logo безперервно надсилає по ModBus пакети зі станом своєю кнопки. Бо коли я за допомогою программи на ПК намагався увімкнути світлодіод на ESP32, він блимнув і згас. Я думаю, що це Logo спамив його командами на вимкнення, бо кнопка Logo в той момент була вимкнена.
Підозрюю, що Logo так само безперервно опитує відомі йому ModBus датчики. Бо коли я вмикав світлодіод зовнішньою програмою на ПК, затримка із увімкненням світлодіодної стрічки Logo, майже, не було.
А як твої справи ? Що ти планюєш зробити за допомогою Logo ?
Привiт!
УдалитьТак, симулятор не приймає реальнi даннi, там скрiзь кнопки та повзунки iмiтацiї вводу (це программа для контролеру, а не софт-контролер для твого залiза :))
Вiтаю за придбанням!
Вiн опитує усi входи напочатку кожного циклу виконання программи.
Я майже усе зробив :) https://drotokrut.blogspot.com/2020/09/power-of-siemens-logo-8-the.html
Купил под проект, входы аналоговые 1,2,7,8 только как аналоговые и без иллюзий, после заливки софта ни один выход не дрогнул!!! Фуфел китайский, попробую на входа 3,4,5,6 подать цифру потом отпишу!!!
Удалить> входы аналоговые 1,2,7,8 только как аналоговые и без иллюзий
УдалитьI7, I8, I1, I2 - универсальные входы, но нужно в софте указывать, как они будут использоваться. А потом уже в своей программе обращаться к ним как к аналоговым или как к цифровым.